Ostrowo 2024

To był kolejny niezapomniany Zjazd Sarkopacjentów, który na długo zostanie w pamięci jego uczestników. Każdy z takich zjazdów ma na celu poznanie się nawzajem, swoich problemów i bolączek. Spotkania online chodź od 4 lat stanowią ważną część naszej działalności, nigdy nie zastąpią spotkań na żywo.

Co ważne, w zjeździe zdecydowało się wziąć udział kilka nowych osób, które dotychczas znane nam były tylko z Internetu. Troje z nich zdecydowało się dołączyć do naszego Stowarzyszenia. Co bardzo cieszy grupa z woj. pomorskiego urosła liczebnie i obecnie pojawił się potencjał do organizacji spotkań regionalnych w tej części Polski.

XVII Ogólnopolski Zjazd Sarkopacjentów, odbył się w tym samym miejscu co rok temu – na Kaszubach, w gminie Władysławowo, we wsi Ostrowo nad morzem Bałtyckim. Spędziliśmy 3 dni w urokliwym pensjonacie Chyba Wyspa.

Pensjonat Chyba Wyspa w Ostrowie

W czwartek i piątek pogoda nas wyjątkowo rozpieszczała. Był czas na spacery brzegiem morza, wycieczki rowerowe, zwiedzanie okolicy ale przede wszystkim na długie rozmowy o naszej zagadkowej chorobie.
Zainteresowani ustawili w piątek budziki na 3:20 i poszli oglądać wschód słońca nad naszym pięknym Bałtykiem.

Po zjedzeniu śniadania wsiedliśmy do samochodów i kto chciał pojechał na Hel. Tam już według uznania i preferencji można było zobaczyć foki w Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry, wejść do kilku muzeów oraz zobaczyć latarnie morskie.

Punktem kulminacyjnym naszego zjazdu była sobota, w którą to odbyliśmy Walne Zebranie Członków Sarko Stowarzyszenia. Chwilę wcześniej uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawym warsztacie pn. „Jak radzić sobie ze stresem?”, który poprowadziła dla nas Pani Magda Rocławska – psycholożka, certyfikowana trenerka neuromedytacji i reedukacji oddechowej, nauczycielka jogi i szkoleniowiec z zakresu regulacji stresu. Wprawdzie sobota przywitała nas deszczem, okazało się że to nie problem, gdyż pomógł nam w nauce medytacji.

Sarkoidoza, jak każda inna poważna choroba jest katalizatorem stresu i problemów psychicznych. Nie mniej zgodnie z myślą przewodnią odbytych warsztatów „Mamy ograniczony wpływ na to,
co nam się przydarza, ale mamy ogromny wpływ na własną interpretację i reakcję!”

Po zakończeniu Walnego Zebranie Członków świętowaliśmy okrągłe urodziny naszych koleżanek i kolegów.

Niestety co piękne szybko się skończyło i w niedzielę musieliśmy już wracać do swoich domów.

Mewa w Gdyni

Następna okazja do spotkania nad Bałtykiem będzie już za rok. Śledźcie naszą stronę internetową oraz social media i bądźcie na bieżąco.

Jeśli chcielibyście do nas dołączyć to zapraszamy.

Jak to zrobić?

Konieczne jest wypełnienie deklaracji członkowskiej i przesłanie jej na adres pocztowy
Sarko Stowarzyszenie
ul. Kopernika 14
40-064 Katowice

(biuro Centrum Organizacji Pozarządowych)

lub przesłanie na adres e-mail: info@sarkoidoza.eu.org
za podpisem zaufanym/kwalifikowanym.

Zgodnie ze statutem Sarko Stowarzyszenia można zostać członkiem zwyczajnym lub wspierającym.
Składka członkowska wynosi aktualnie 10zł/miesiąc.