Deklaracja Dostępności dla strony internetowej www.sarkoidoza.eu.org
Sarko Stowarzyszenie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do
Sarkoidoza – nie jesteś SAM!!!.
- Data publikacji strony internetowej:
2010-10-05. - Data ostatniej istotnej aktualizacji:
2023-05-13.
Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niespełnione wymagania
- Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.
- Zamieszczone na stronie pliki w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości.
- Na niektórych stronach brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
- Na niektórych stronach elementy wejściowe nie posiadają określonego przeznaczenia.
- Do zaznaczania niektórych treści użyto jedynie wyróżnienia kolorem.
- Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki.
- Brak możliwości zmiany odstępów między wyrazami lub liniami tekstu.
- Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia:
2024-05-24.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji:
2024-09-10.
Skróty klawiaturowe
- Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest
Bartłomiej Roter,
info@sarkoidoza.eu.org
. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu
+48 693 450 392
. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Adres rejestrowy
Sarko Stowarzyszenie posiada siedzibę przy ul. Kopernika 14 w Katowicach w Centrum Organizacji Pozarządowych. Nie posiadamy tam swojego biura, ale możemy korzystać z dostępnych tam pomieszczeń. W celu spotkania można umówić się telefonicznie. Parter budynku został przystosowany do osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich. Do budynku wchodzi się z poziomu chodnika. Następnie należy zejść po kilku wewnętrznych schodach, znajdujących się około 1 metr za drzwiami wejściowymi. Dla osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich dostępny jest podnośnik.
Korytarze i pomieszczenia znajdujące się na parterze budynku są w pełni dostępne dla osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich. Na parterze znajduje się także dostępna dla tych osób toaleta.
W budynku brak jest dostosowań w postaci informacji głosowych lub pętli indukcyjnych. Przy budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku mają prawo wstępu osoby z psem asystującym.
Nie posiadamy tłumacza języka migowego.
Aplikacje mobilne
brak
Dodatkowe informacje
Generatorze Deklaracji Dostępności..