Sarko Stowarzyszenie

“Sarko Stowarzyszenie” powstało w 2010 roku z inicjatywy kilku tzw. „sarkoludków” (chorych na sarkoidozę), którzy połączyli siły żeby zbudować sieć wsparcia dla osób znajdujących się w podobnej sytuacji.

Stowarzyszenie łączy polskich sarkoludków oraz ich najbliższych, tworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą, upowszechnia wiedzę o chorobie, dostępnych metodach leczenia oraz dąży do poprawy standardów opieki nad chorymi.

Działalność stowarzyszenia w całości opiera się na społecznej pracy osób, którym bliska jest problematyka sarkoidozy, przede wszystkim pacjentów oraz ich bliskich. Jeżeli masz nieco wolnego czasu i chcesz wesprzeć nas w naszych działaniach to koniecznie napisz do nas na info@sarkoidoza.eu.org lub skontaktuj się w prywatnej wiadomości przez Facebooka: Forum Sarkoidoza – Poland, chętnie Cię poznamy i porozmawiamy o naszych aktualnych działaniach i potrzebach.

Zapraszamy również do wstąpienia do naszego Stowarzyszenia jako członek zwyczajny lub wspierający poprzez wypełnienie deklaracji członkowskiej i przesłanie jej na adres email info@sarkoidoza.eu.org. Na czym polega członkostwo, dowiesz się dokładnie czytając nasz Statut (z 2019 r.).