Ostrowo 2023

Dokładnie 1383 dni większość z nas, sarkopacjentów musiała czekać, aby ponownie zobaczyć się w większym ogólnokrajowym gronie. 8 września 2019r. gdy wyjeżdżaliśmy z pensjonatu w Dusznikach Zdroju, w najczarniejszych snach nie przypuszczaliśmy że na kolejne ogólnopolskie spotkanie sarkopacjentów będziemy musieli czekać ponad 3 lata i 9 miesięcy. Żadne spotkania on-line, chodź odbywają się już co tydzień w niedzielę, nie zastąpią spotkań na żywo.
XVI Ogólnopolski Zjazd Sarkopacjentów, odbył się na Kaszubach, w gminie Władysławowo, we wsi Ostrowo nad morzem Bałtyckim. Spędziliśmy 3 dni w urokliwym Domu Wczasowym Agata. Pogoda nas wyjątkowo rozpieszczała. Był czas na spacery brzegiem morza, wycieczki rowerowe, zwiedzanie okolicy oraz długie rozmowy o naszej przedziwnej chorobie.
Punktem kulminacyjnym naszego zjazdu była sobota, w którą to odbyliśmy Walne Zebranie Członków Sarko Stowarzyszenia. Chwilę wcześniej uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawym warsztacie pn. „Zdrowy Oddech”, który poprowadziła dla nas Pani Magda Rocławska – certyfikowana trenerka neuromedytacji, terapeutka oddechu metodą Butejki. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego powinniśmy oddychać przez nos, jak aktywować reakcję relaksacyjną, jak pomóc osobie w ataku paniki oraz poznaliśmy zasady zdrowego oddechu. Taka wiedza dla osób, u których chorują płuca, jest nieoceniona.
Wracając do swoich domów życzyliśmy sobie kolejnego spotkania, na które nie będziemy musieli czekać prawie 4 lata.