Relacja ze zjazdu w ramach Festiwalu NGO

XII Festiwal Organizacji Pozarządowych, w którym mieliśmy możliwość jako Sarko Stowarzyszenie wziąć udział przeszedł do historii. To była naprawdę wspaniała impreza. Mieliśmy możliwość zaprezentowania naszej organizacji szerokiemu gronu społeczeństwa. Sporo osób, które podchodziło do naszego stoiska dowiedziało się czym jest w ogóle sarkoidoza i na czym polega ta nasza dziwna choroba.

Z badań spirometrycznych, które wykonała dla nas Multidiagnostica Mobilna skorzystało kilkadziesiąt osób. Dla wielu sarkopacjentów, którzy skorzystali w tym dniu z tego badania była to pierwsza spirometria, jaką wykonali od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w lutym 2020r.
Każda z przebadanych osób otrzymała wydrukowany wynik badania, który będzie mogła przedstawić teraz swojemu lekarzowi, celem dalszej diagnostyki bądź wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Serdeczne podziękowania należą się Stowarzyszeniu Jarmark Kultury, które zorganizowało tą całą imprezę, w której wzięło udział ponad 50 stowarzyszeń i fundacji działających na terenie miasta Katowice. Wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. O nic nie musieliśmy się jako organizacja martwić.

Dekoracje balonowe Jolanta Schneider dziękujemy z kolei za udekorowanie naszego stoiska.

Co nas niezmiernie cieszy była okazja, żeby się spotkać i pogadać. Dla wielu z nas była to okazja do zobaczenia się na żywo po ponad dwóch latach od wybuchu pandemii.