Zaproszenie na Zjazd Sarkopacjentów i bezpłatną spirometrię w ramach XII Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Katowicach

Drodzy Sarkopacjenci,

Z przyjemnością zapraszamy na XII Festiwal Organizacji Pozarządowych w Katowicach, który odbędzie się w Katowicach w dniu 10 września 2022r. (sobota) w godzinach od 12:00 – 16:00 na Rynku w Katowicach (niedaleko Teatru Śląskiego).

W ramach tegorocznego Festiwalu Organizacji Pozarządowych zaprezentuje się 55 organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Katowice. Będą między innymi warsztaty, animacje, spotkania ze specjalistami, wymiana książkowa, zbiórki charytatywne, kiermasze rękodzieła i wiele innych ciekawych wydarzeń. Ponadto UM Katowice przygotuje punkty konsultacyjne Katowickiej Karty Mieszkańca i Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku swoje stanowisko przygotujemy również my – Sarko Stowarzyszenie. Co planujemy?

W ramach festiwalu będziemy chcieli zaprosić Was do zrobienia bezpłatnych badań profilaktycznych mierzących objętość i pojemność płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego (spirometrii). Badania przeprowadzi profesjonalna firma diagnostyczna, która podstawi nam specjalny spirobus.

Co ważne spirobus będzie na Państwa już czekał o godz. 10:00, a badania skończą się o godz. 18:00.

Jeżeli więc dokucza Ci suchy kaszel, masz duszności lub ból w klatce piersiowej, odczuwasz notoryczne zmęczenie, dokuczają Ci bóle stawów, masz podejrzaną wysypkę na rękach lub nogach, cierpisz na podrażnienie oczu i problemy ze wzrokiem, wyczuwasz na szyi lub wokół twarzy powiększone węzły chłonne to powinieneś nas w tym dniu koniecznie odwiedzić i wykonać spirometrię.

Przez ostatnie dwa lata z uwagi na panującą pandemię koronawirusa badań czynnościowych płuc prawie w ogóle się nie wykonywało, dlatego też chcemy Wam umożliwić skontrolowanie swojego stanu zdrowia pod kątem ewentualnego leczenia.

Ponadto zachęcamy do tego, aby nas po prostu odwiedzić. Z chęcią pogadamy, w miarę posiadanej wiedzy doradzimy, a przede wszystkim poznamy nowych sarkoludków, których jeszcze nie mieliśmy okazji osobiście poznać.

Zainteresowanych zapraszamy również na godzinę 17:00 do Restauracji Tatiana przy ul. Staromiejskiej 5 na pogaduchy przy kawie i ciastku.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 693 450 392.

Widzimy się więc 10 września!