Kazimierz Dolny 2018

W dniach 10-13 maja odbył się XII OGÓLNOPOLSKI ZJAZD SARKOPACJENTÓW.

Miejscem docelowym naszego spotkania był Kazimierz Dolny nad Wisłą. Pierwsi Sarkopacjenci pojawili się na miejscu w czwartek około godziny 14:00. Z upływem czasu zaczęły pojawiać się kolejne Sarkoludki. Pierwszy dzień zjazdu poświęciliśmy głównie na zapoznanie się z okolicą. Zjedliśmy na rynku obiad, zjedliśmy lody oraz poszliśmy nad Wisłę.

Piątek upłynął nam pod znakiem zwiedzania. Byliśmy na Wzgórzu Zamkowym. Odważniejsi weszli na okrągłą wieżę z przełomu XIII i XIV wieku. Następnie weszliśmy na Wzgórze Trzech Krzyży skąd podziwialiśmy panoramę Kazimierza.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był jeden z najpiękniejszych cmentarzy żydowskich w Polsce i znajdujący się tam pomnik wzorowany na jerozolimskiej ścianie płaczu.

Jedną z ciekawszych atrakcji był Wąwóz Korzeniowy (Korzeniowy Dół), który powstał w wyniku erozji wodnej skał lessowych.

Następnie po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się do Domu Dziennikarza, w którym to byliśmy zakwaterowani i zaczęliśmy dyskusję o naszej chorobie i naszych problemach ze zdrowiem. Głos otrzymały przede wszystkim tzw. „Świeżaki” czyli osoby, które pierwszy raz wzięły udział w Zjeździe Sarkopacjentów. Ciekawy wykład na temat ziołolecznictwa wygłosiła nasza koleżanka Agnieszka, która zajmuje się tymi tematami w swojej pracy zawodowej.

Drugi dzień zjazdu zakończyliśmy ogniskiem i wspólnymi rozmowami do późnych godzin wieczornych.

Sobota była do godziny 16:00 dniem wolnym. Grupa podzieliła się na mniejsze. Każdy wypoczywał tak jak najlepiej lubi. Następnie przystąpiliśmy do spraw formalnych ponieważ zgodnie z naszym statutem odbyło się coroczne Walne Zebranie Członków naszego Stowarzyszenia. Dzień zakończyliśmy uroczystą kolacją.

W niedzielę nadszedł niestety czas pożegnań – zarówno z Kazimierzem, jak i pozostałymi Sarkoludkami.
Wszyscy z niecierpliwością czekają już na następne spotkanie.