10 lat Sarko Stowarzyszenia

Dziś mija dokładnie 10 LAT od założycielskiego spotkania naszego Stowarzyszenia, które miało miejsce właśnie 25 września 2010r. w Warszawie. Wielu z nas, Członków Założycieli, pozostało w tym gronie do dziś. Trochę się u nas działo. Najpierw były małe spotkania, później pierwsze zjazdy i tak to powoli się kształtowało.

Przez te 10 lat zorganizowaliśmy 15 Ogólnopolskich Zjazdów Sarkopacjentów, wzięliśmy udział w kilku konferencjach naukowych, a rok temu uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego. Cały czas prowadzimy dwa fora, które są przewodnikami dla „nowych” i „starych” sarkoludków.

Niestety przyczyny choroby i leku na sarkoidozę nie odkryto, ale nasza wiedza w porównaniu do tej sprzed 10 lat jest nieporównywalna. Na szczęście jest jeden lek, który mamy nadzieję, sprawdza się w naszej świadomości – LUDZIE. Poznaliśmy się „dzięki” chorobie i to jest kapitał nie do przecenienia.

Zawsze chciałoby się więcej i lepiej, ale niestety z powodu pandemii COVID-19 w tym toku nie będzie dane nam spotkać się osobiście. Nie mniej pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i cieszymy się że Was znamy.