Gdańsk 2018

W dniach 27-30 września w niezwykle urokliwym miejscu, jakim jest gdańska Wyspa Sobieszewska odbył się XIII Ogólnopolski Zjazd Sarkopacjentów.

Punktem kulminacyjnym naszego zjazdu była oczywiście konferencja „SARKOIDOZA I INNE CHOROBY ŚRÓDMIĄŻSZOWE PŁUC” organizowana przez Panią prof. dr hab. n. med. Anna Dubaniewicz – Prezes Sekcji Chorób Śródmiąższowych Płuc Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Na konferencji wysłuchaliśmy kilku ciekawych wykładów, głównie z zakresu pulmonologii. Pozwoliło nam to pogłębić wiedzę z zakresu naszej choroby. Dzięki uprzejmości organizatorów mogliśmy zadawać pytania, co w imieniu naszej grupy uczynił administrator naszego forum – Robert.

Podczas pobytu w centrum Gdańska mieliśmy okazję porozmawiać z nowymi Sarkoludkami, których gorąco zachęcaliśmy między innymi do zainicjowania spotkań regionalnych w Trójmieście.

Poza konferencją był oczywiście czas na zwiedzanie oraz korzystanie z morskiego klimatu. Niektórym z nas udało się nawet zebrać całkiem pokaźną ilość bursztynu. Wprawdzie w tym roku grzyby nie obrodziły, nie mniej nie przeszkodziło to w tym, aby wspólnie spędzić czas.

Było wiele okazji do długich rozmów. Był także czas na wspólne ognisko oraz wspólne kibicowanie naszym siatkarzom podczas półfinału tegorocznych Mistrzostw Świata.

Kto nie był, niech przyjeżdża na następne zjazdy bo naprawdę warto.