Wadowice, Kraków 2017

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w WadowicachW dniach 2-4 czerwca 2017r. odbył się wyjątkowy, bo X Ogólnopolski Zjazd Sarkopacjentów. Zresztą co tu mówić, każde nasze spotkanie jest niezastąpione i obfite w wiele atrakcji. Nie inaczej było i tym razem.

Zjechaliśmy się do Wadowic w piątek, zjedliśmy wspólny obiad. Następnie udaliśmy się do Muzeum „Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach” gdzie oglądaliśmy nowoczesną, multimedialną wystawę narracyjną poświęconą wybitnemu papieżowi Polakowi. Później była okazja do wypicia kawki i zjedzenia przepysznych papieskich kremówek. Pogoda była wyśmienita więc do późnych godzin wieczornych mogliśmy się na wolnym powietrzu wspólnie integrować, śmiać się i opowiadać dowcipy.
Rynek w Krakowie

W następnym dniu zaraz po śniadaniu część z nas wyjechała do Krakowa, w którym to mieliśmy w planach zejście do Rynku Podziemnego. Podczas wycieczki mogliśmy poznać burzliwą historię średniowiecznego Krakowa i podziwiać wiele artefaktów. Niewątpliwie największą atrakcją była drewniana waga, której towarzyszył ekran dotykowy, na którym można było sprawdzić ile ważyłaby w dawnych średniowiecznych jednostkach osoba stojąca na urządzeniu. Po zakupie pamiątek wróciliśmy do naszego hotelu w Wadowicach.
Hotel w Wadowicach

O godz. 17:00 rozpoczęło się Walne Zebranie Członków naszego Stowarzyszenia, na którym to dyskutowaliśmy między innymi nad planem pracy Sarko Stowarzyszenia na rok 2017. Omawialiśmy między innymi procedurę uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego, oglądając w trakcie zebrania następującą prezentację (hasło: SARKO@). Warto zaznaczyć, że pozyskaliśmy troje nowych Sarkoczłonków.

Następnie zjedliśmy obiadokolację, a później przez następne kilka godzin rozmawialiśmy o swojej chorobie i naszych dolegliwościach.

Niestety wszystko co dobre szybko się skończyło i w niedzielę musieliśmy się po śniadaniu pożegnać i wyruszyć w powrotną podróż.

Co ważne udało się wstępnie ustalić datę kolejnego zjazdu. Spotykamy się najprawdopodobniej w ostatni weekend września w Nidzicy na Mazurach.